Reference 6. 10. 2017

//Reference 6. 10. 2017

Reference 6. 10. 2017

6. 10. 2017

Dobrý den,

chtěl bych zde Ivě velmi poděkovat za pomoc s konzultací. Byl jsem před rekonstrukcí bydlení v rodinném domě a chtěl jsem si byt později zařídit podle Feng Shui. Nicméně říkal jsem si, že by bylo dobré použít tohoto umění již od samého začátku, tedy ještě před rekonstrukcí. Dnes jsem velmi rád, že jsem to udělal. Požádal jsem Ivu, jestli by mohla stavbě pomocí FŠ „popřát“, aby vše šlo dobře. Tak se stalo.

S odstupem času, když už mám bydlení hotové, můžu vyhodnotit, jak dobře jsem tehdy udělal. Od známých, kteří něco stavěli nebo rekonstruovali, jsem slyšel o všemožných problémech, které jejich stavby provázely. Špatní či nespolehliví dělníci, problémy s úředníky, sousedy apod. Někdo by mohl říct, že je to náhoda, ale od začátku mi šlo vše dobře. Nejdříve jsem nemohl najít dobré řemeslníky, kteří by se do akce pustili. Vystřídali se u mě lidé,  jejichž nabídky vypadaly zpočátku dobře, ale bylo tam ALE. Různými „náhodami“ se stalo, že jsem se jim nakonec vyhnul. Později jsem se různě dozvěděl, že nemají dobré reference nebo někomu něco zkazili.

Ke mně přišli řemeslníci, kteří přesně pochopili, jak stavbu plánuji. Měli také pochopení pro zakomponování FŠ prvků již v hrubé stavbě (což nemusí být samozřejmost a někteří lidé brblají, proč musí takové „kraviny“ dělat). Pro ilustraci – dům je více než 100 let starý a tehdy si dali záležet, že všechny rohy zdí byly pečlivě zakulacené. Někteří zedníci, se kterými jsem se rozhodl nespolupracovat, mi při návštěvě domu řekli, že to se udělá ostré, protože to už není moderní a byla by s tím jen práce. Ti, které jsem po konzultaci s Ivou najal, vše respektovali a původní tvary zachovávali. Stavěli jsme také dvě zdi nové tak, že by roh trčel do místnosti. Standardně by každý udělal prostě dvě sbíhající se zdi s ostrým rohem trčícím do místnosti. Když jsem jednou přišel zkontrolovat stavbu a chlapi mi ukázali, jak hezky je (stejně jako ty původní) ručně zakulacený ostrý roh zdi v chodbě, věděl jsem, že jsem vybral správně.

Na stavbě se vystřídali různí lidé. U všech jsem schopen říci, že jsem vybral dobře, práce šly bez problému. A co musím říci, vždycky byla na stavbě pozitivní atmosféra a jak je pro někoho stavba horor, který chce mít rychle za sebou, já jsem se tam těšil, jak se tam dobře naladím. Jinými slovy, všichni, kdo se tam vystřídali, si se mnou sedli i lidsky. Náhoda, jak jinak ?

Nejobtížnější na stavbě byla střecha. U té jsem musel mít jistotu, že bude udělána pečlivě, bytelně a od někoho, kdo střechám opravdu rozumí. Měl jsem před sebou asi 10 zpracovaných nabídek a musel jsem vybrat správně. Podařilo se to. Firma, kterou jsem zvolil, mi nejen střechu dobře udělala, ale navíc sami od sebe vymysleli konstrukční řešení, které umožnilo, že v podkroví nejsou sloupy uprostřed místností, které by narušovaly a ubíraly prostor. A jen tak mimochodem jsem se později dozvěděl, že firma, o které jsem původně nejvíce uvažoval (protože měla nejlepší reference), nedostavěla jednu stavbu, přičemž vzala od klienta peníze. Takže zase to můžeme přisoudit té náhodě, která zařídila, že střechu nakonec nedělali.

Závěrem musím říci ještě jednu věc. Od každého, kdo stavěl, jsem slyšel hodně stížností na úřady. Každé jednání na úřadě mi šlo v pořádku a v přátelské atmosféře. A to i věci, jako povolení přejíždění náklaďákem mimo silnici přes obecní pozemky nebo jednání s památkovým oddělením.

Každému, kdo se pouští do stavby či jen uspořádání bytu, celostní Feng Shui Ivy vřele doporučuji. Mně osobně se to velice vyplatilo, což dokazuje harmonické bydlení, rozrůstající se šťastná rodina a skvělé změny v zaměstnání.

BSc. Miroslav Jahoda

2018-09-17T13:14:03+00:00Listopad 2017|Osobní prostor|

About the Author:

Změna hesla
Prosím zadejte svůj email. Nové heslo obdržíte emailem.