Loading...
ZAHRADY PODLE FENG SHUI 2018-02-27T21:39:10+00:00

Zahradní design – Návrhy a realizace zahrad a parků dle principů Feng Shui a vztahu k energii krajiny.

Podle tisíce let starého učení z Dálného východu představuje svět jeden velký celek. Příroda, vesmír, člověk a všechny věci, které ho obklopují, spolu přímo souvisejí a navzájem se ovlivňují.

Hlavním cílem Feng Shui je zharmonizovat energie prostředí a tím posílit zdraví, prosperitu a štěstí lidí žijících v konkrétním místě.  Harmonii v prostředí udržuje pozitivní životní energie, kterou Číňané nazývají čchi. Naší snahou je dosáhnout prostřednictvím zahradního designu posílení energie čchi vcházející do domu, podporu a udržení dobrého toku čchi kolem domu a usměrnění této energie tak, aby prostor působil harmonicky a pozitivně ovlivňoval kvalitu života.

V oblasti naší nabídky zahradního designu vám navrhneme nebo doporučíme, jak uspořádat Vaši zahradu, předzahrádku, terasu  podle principů Feng Shui a jak podpořit harmonii daného místa. Základem naší analýzy je rozbor exteriérových a interiérových vlivů, proudění energie čchi kolem domu, harmonizace zahrady dle symboliky nebeských zvířat a pěti elementů, v souladu s dalšími hledisky tohoto učení, jako vytvoření rovnováhy mezi jin a jang aspekty či použití konceptu Pa-Kua.
Navrhneme Vám vhodné umístění skalky, jezírka,užitkové a okrasné části zahrady, doporučíme vhodné barvy, materiály, tvary prvků zahradní architektury a vybereme vhodné rostliny.
Zahrada podle učení Feng Shui nemusí být založená v tradičním čínském či japonském stylu či vybavena doplňky Dálného východu. Důležitější je, aby se zahrada hodila ke svému uživateli a jeho osobnímu vkusu. Ve Feng Shui neplatí zákon „vše nebo nic“. Sebemenší přetvoření zahrady nebo i malé změny správným směrem působí pozitivně na kvalitu života a zdraví.

Naším cílem je navrhnout a vytvořit zahradu tak, aby byla co nejlépe využitá, vyhovovala Vašemu životnímu stylu, byla nápaditá, pěkná na pohled během celého roku, aby se stala součástí Vašeho domova, jeho dalším obytným prostorem, dalším pokojem.
Zahradu Vám navrhneme a záleží pouze na Vás, zda využijete našich realizačních služeb, nebo společně vybereme zahradnickou firmu, která dá návrhu konkrétní podobu a nebo si zahradu vytvoříte svépomocí.

Na celkovém vzhledu Vaší zahrady se totiž můžete podílet i sami – získáte tak dobrý pocit a mimořádný vztah k vlastní zahradě. Můžeme se společně, podle zpracovaného návrhu a pod naším odborným dohledem, pustit do realizace. Možnosti máme nekonečné. Využijeme toho, co ve Vaší zahradě je, společně k tomu vybereme správné rostliny, provedeme krajinnou úpravu a vytvoříme místo, kde se Vám opravdu bude líbit. Místo, které bude tajuplné, krásné, vzrušující, klidné a přitom pulzující životem. Prostě zahradu Vašich snů.

Ceník
Změna hesla
Prosím zadejte svůj email. Nové heslo obdržíte emailem.