Zahrady podle Feng Shui

Konzultuji návrhy zahrad a parků podle principů Feng Shui a v souladu s energií krajiny.
Hlavním cílem Feng Shui je zharmonizovat energie prostředí a tím posílit zdraví, prosperitu a štěstí lidí žijících v konkrétním místě.
Podle tisíce let starého učení z Dálného východu představuje svět jeden velký celek. Příroda, vesmír, člověk a všechny věci, které ho obklopují, spolu přímo souvisejí a navzájem se ovlivňují.

Harmonie v zahradě

  • Harmonii v prostředí udržuje pozitivní životní energie, kterou Číňané nazývají čchi. Mou snahou je dosáhnout prostřednictvím zahradního designu posílení energie čchi vcházející do domu, podpory a udržení dobrého toku čchi kolem domu a usměrnění této energie tak, aby prostor působil harmonicky a pozitivně ovlivňoval kvalitu života.
  • V rámci mé nabídky zahradního designu Vám navrhnu nebo doporučím, jak uspořádat Vaši zahradu, předzahrádku, terasu apod. podle principů Feng Shui a jak podpořit harmonii daného místa.
  • Základem mé analýzy je rozbor exteriérových a interiérových vlivů, proudění energie čchi kolem domu, harmonizace zahrady dle symboliky nebeských zvířat a pěti elementů, v souladu s dalšími hledisky tohoto učení, jako vytvoření rovnováhy mezi jin a jang aspekty či použití konceptu Pa-Kua.
  • Navrhnu Vám vhodné umístění skalky, jezírka, užitkové a okrasné části zahrady, doporučím vhodné barvy, materiály, tvary prvků zahradní architektury a vybereme společně vhodné rostliny.
  • Zahrada podle učení Feng Shui nemusí být založená v tradičním čínském či japonském stylu či vybavena doplňky Dálného východu. Důležitější je, aby se hodila ke svému uživateli a jeho osobnímu vkusu.
Zahrada podle Feng Shui
Zahrada podle Feng Shui
Zahrada podle Feng Shui

I malé změny ve Vaší zahradě působí vždy pozitivně

  • Ve Feng Shui neplatí zákon „vše nebo nic“. Sebemenší přetvoření zahrady nebo i malé změny správným směrem působí pozitivně na kvalitu života a zdraví.
  • Mým cílem je navrhnout a vytvořit zahradu tak, aby byla co nejlépe využitá, vyhovovala Vašemu životnímu stylu, byla nápaditá, pěkná na pohled během celého roku, aby se stala součástí Vašeho domova, jeho dalším obytným prostorem, dalším pokojem.
  • Zahradu Vám navrhnu a záleží pouze na Vás, zda využijete mých realizačních služeb, nebo společně vybereme zahradnickou firmu, která dá návrhu konkrétní podobu. Případně si zahradu vytvoříte svépomocí.
  • Na celkovém vzhledu se totiž můžete podílet i sami – získáte tak dobrý pocit a mimořádný vztah k vlastní zahradě. Můžeme se společně, podle zpracovaného návrhu a pod mým odborným dohledem, pustit do realizace. Možnosti máme nekonečné.
  • Využijeme toho, co ve Vaší zahradě je, společně k tomu vybereme správné rostliny, provedeme krajinnou úpravu a vytvoříme místo, kde se Vám opravdu bude líbit. Místo, které bude tajuplné, krásné, vzrušující, klidné a přitom pulzující životem. Prostě zahradu Vašich snů.

Ceník konzultací

CENA

ON LINE, nebo osobně: 1000Kč – 1500Kč,- / 1h

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Zjistit více
Souhlasím
Nesouhlasím