Podle základní myšlenky Feng Shui protéká naším prostředím životní energie, která má významný vliv na naše myšlení a pocity. Její tok ovlivňuje uspořádání prostředí, ve kterém žijeme, proto se v určitých místech a prostorách cítíme lépe než v jiných. Feng Shui si klade za cíl pomocí určitých prospěšných změn  domácího či pracovního prostředí tok energie usměrňovat  a dodávat tak lidem více klidu, svěžesti a životního elánu.

V čem nám může Feng Shui pomoci?

Feng Shui je tradiční umění, které slouží ke zlepšování všech stránek života kultivací našeho prostředí dle principů harmonie a proudění energie. Získalo širokou popularitu, praktikuje ho a těší se z pozitivních účinků slibného umístění stále více lidí. Tito lidé vytváří harmonii a štěstí ve svých vztazích, zvyšují prosperitu a rozpouští chronické vzorce selhání, obtíží a stresu novým uspořádáním svého životního a pracovního prostředí.
I v české republice si lidé čím dál více uvědomují, že Feng Shui není pověrečná magie, ani pomíjivý módní trend. Uvědomují si, že  fyzické okolí ovlivňuje každou složku našeho vnitřního i vnějšího bytí.

Můžeme Feng Shui uplatnit už při stavbě domů?

Návrhy a realizace architektonických krajinných celků, interiérů a nábytku chápeme jako významné projevy lidského jednání, jako příležitost ke změnám, vývoje a nového růstu nejen na fyzické úrovni. Při aktivní a vědomé práci propůjčíme novou rovnováhu místům a těm, kteří ho obývají, nebo navštěvují. V rámci civilizačních změn a soudobých přístupů ve stavebnictví, je vhodné používat materiály, které jsou zdravé jak pro člověka, tak pro Zemi. Cílem je poskytnout člověku zázemí a podněty pro jeho vlastní rozvoj a růst.

Jde podle Feng Shui vybavit každá místnost?

Vizuální styl pomáhá esteticky kultivovat prostředí a ovlivňuje morální a sociální vztahy. Pohled na hezké, stylově sladěné prostředí pomáhá duši prostředí spokojeně prožívat, sladěný vizuální styl je podporou rozvoje osobnosti i firmy. Proto je vhodné vybavit podle Feng Shui každou obytnou místnost. Slouží-li k obytným či komerčním účelům suterénní, či půdní prostory, vybavíme je a nasměrujeme podle principů Feng Shui také.
Suterény a půdy, které slouží pouze jako úložné prostory nepodporujeme. Je zde však nutný pořádek, čistota a přehled. Suterén ovlivňuje naše podvědomí a půdy myšlení. Pokud žijeme ve velkém domě, kde nejsou využívány všechny místnosti, může dojít v některé z životních oblastí jako jsou např. vztahy nebo finance ke stagnaci. Snažíme se proto využít a pojmenovat každou místnost.
Obytný prostor je živý a je třeba k němu takto přistupovat. Pokud není aktivován, tak se oslabuje stejně jako svaly na našem těle, jestliže se nehýbeme.

Další důležitou složkou je očista prostoru, která nabízí snadný a neuvěřitelný způsob, jak ze svého domova udělat bezpečné útočiště. Očista prostoru nám pomáhá obnovovat rovnováhu a smysluplnost našeho života nebo pracoviště účinně transformovat a nesmírně prohlubuje výsledky Feng Shui. Provádí se při stagnaci, rekonstrukci, po úmrtí, nemoci, před narozením dítěte, opakovaných potížích, nežádoucí návštěvě, napětí apod…

Feng Shui nám rovněž pomáhá chránit majetek, dobře prodat či koupit nemovitost, podpořit dítě ve studiu a sebedůvěře, vyřešit zdravotní potíže či finanční situaci, podpořit vztahy…

Příklady z praxe:

  •  Díky jednoduché úpravě půdorysu domu – vyřešeny finanční potíže
  • Správným nasměrováním a uvolněním energie – prodej domu, který předtím čekal velmi dlouho na nového majitele
  •  Přesunutím nábytku, výmalbou a doplňky se žákyně ZŠ s radostí vracela do svého pokoje, do kterého se zamilovala, s nadšením se připravovala do školy a v klidu usínala – dříve se v pokoji odmítala učit a spát
  •  Po úpravě dekorací v dětském pokoji se dítě přestalo chovat nepřátelsky ke svému sourozenci a vrstevníkům v MŠ.
  • Harmonizací v prostorách firmy se výrazně vylepšili vztahy na pracovišti a firma začala prosperovat
  • Úpravou  sklepních prostor se všem obyvatelům domu zpevnily základy ve všech životních oblastech (stačila jednoduchá dekorační malba).
  •  Odstraněním nevhodného předmětu z půdy přestala ženu po několika letech bolet hlava
  • Po harmonizaci bytu a osobní konzultaci se ženě dostalo úcty a většího ohodnocení na pracovišti. Stejnou odměnou byla i pozitivní proměna životního partnera.

Mnohdy stačí jen nepatrná změna a život se nám mění před očima – stačí jen chtít.

Feng Shui není jen metoda, ale způsob existence, proto stojí za to jej uplatňovat a žít podle něj.

Pro časopis Phoenix 3/2013 napsala Iva Matyášová, přední poradkyně a lektorka metody Feng Shui
Tel: 605 861 136, e-mail: iva@kralovskefengshui.cz, www.kralovskefengshui.cz

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. View more
Souhlasím
Nesouhlasím

Sdílet na Pinterestu

Sdílej