• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn
  • Buffer

Feng Shui je tradiční čínské umění a věda o životě v harmonii s okolním prostředím. Využívá se v případech, kdy chceme zlepšit či podpořit svou životní situaci v oblasti zdraví, prosperity, vztahů, či jen obecné spokojenosti.

Tradiční Feng Shui nám umožňuje poznat a ovlivnit vzájemné prolínání energie okolního prostředí, nemovitosti a osob, a nasměrovat je v náš prospěch.

Využívá se proto při stavbách a úpravách objektů spojených s naším životem – soukromým i pracovním. Je tedy mimořádně vhodné jak pro úpravy domů, bytů, zahrad, tak i pro kanceláře, prodejny, vzdělávací objekty apod., prostě pro všechna místa, od nichž požadujeme, aby se zde lidé cítili dobře.

Proč je dobré se řídit filozofií Feng Shui?

Zkušenému oku prozradí náš prostor více, než se nám bude líbit. Obdobnou disciplínou je rozbor rysů obličeje nebo grafologie. Tvář a rukopis však velmi těžko změníme. Postavit stůl jinam nebo vymalovat je mnohem snazší.

Podívejme se kolem sebe. Co vidíme? Ať už si toho jsme nebo nejsme vědomi, naše prostředí má významný vliv na naše zdraví, bohatství, rodinný život, vztahy a dokonce na náš osud.

 

Vztahy

Pojďme se například společně podívat na vztahy, které jsou v poslední době čím dál aktuálnější téma a zároveň hlavním důvodem mých návštěv u klientů. Čím dál více lidí si nyní uvědomuje, že vztahy jsou klíčem do komnat všech životních oblastí a především je to zdraví.

Jak mohou vztahy souviset s dalšími životními oblastmi, si může po přečtení tohoto článku odpovědět každý sám.

Feng Shui je komunikace s UNIVERZEM skrze symboly, kterými dáváme v našem obytném prostoru znamení, co očekáváme.

 

Feng Shui v partnerském vztahu

Zde se především zaměřujeme na ložnici, která má svá pravidla, a pokud je obcházíme, dostáváme se dříve nebo později do potíží.

V ložnici by například nemělo být zrcadlo – mimo jiné násobí pár.

Symbol motýlů v této místnosti podporuje přelétavost, stejně jako zrcadlo.

Trám nad postelí partnery rozděluje, stejně jako nadměrně velká ložnice, postel, či nesprávná pozice lůžka vůči dveřím.

Rušivými elementy je i elektronika, stejně jako různorodé ataky z okolí místnosti v podobě satelitních antén, el. rozvodů apod., tzv. rušičů je celá řada.

Feng Shui má pro nás spoustu možností, jak takový prostor zharmonizovat a vztah podpořit. Tato metoda nám dokonce pomáhá najít vhodného partnera.

Možností, jak podpořit partnerství je celá řada, a zde je na místě si uvědomit, že zaměřit se pouze na ložnici a správnou volbu barev, umístění nábytku, postelí a doplňků zdaleka nestačí. Je třeba vnímat náš domov jako celek, tedy vše, co je v našem obytném prostoru. Potíže ve vztahu může způsobit i místo bydliště, nevhodný půdorys, špatné umístění vstupních dveří, příliš velký dům bez využití všech místností, což v některých životních oblastech, jako jsou například vztahy, finance, studium, rodina atd. způsobuje stagnaci. Dále je to nevhodná volba barev, obrazů či jiných předmětů. I zde se nabízí mnohá nápravná opatření.

 

Vztahy rodinné, přátelské, vztahy k přírodě, naší planetě a k celému Vesmíru

Zde se především zaměřujeme na společné prostory, jako jsou: obývací pokoj, jídelna a kuchyň. Při harmonizaci vztahů na pracovišti jsou podstatné místnosti jako: ředitelna, kancelář, recepce.

Podpora oblasti vztahů, která má své místo podle mapky PA – KUA (Ba – Gua) vpravo směrem od vstupu do místnosti, má blahodárné účinky na harmonickou spolupráci na pracovišti i s klienty, což se odráží na úspěchu, prosperitě a hojnosti.

Podpora prostoru je vždy velkým přínosem a velmi ji doporučuji. Není to však zcela vše. Dalším klíčem ke kvalitním a harmonickým vztahům je naše myšlení – vědomý život. Zde se nám nabízí možnost kompletně změnit jakýkoliv vztah, nezáleží na tom, jaký je právě teď.

Každý vztah, který máme, je odrazem toho, jak se vnitřně cítíme. Jsme magnet, který k sobě přitahuje všechny situace přes signál, který vysíláme, přes své myšlenky a pocity. Pro změnu jakéhokoliv vztahu provádíme důležité kroky, z nichž je základem hluboká, upřímná sebeláska, sebeúcta a pochopení pravého významu vztahů.

Velmi si rovněž pomůžeme ve své snaze přinést harmonii a rovnováhu do svých vztahů, když vidíme vzájemné působení s druhými jako příležitost učit se. Konfliktní vztahy je třeba vnímat jako požehnání. Nabízejí mnoho perel a moudrostí a mnoho duchovních zkoušek a lekcí nám a těm, s nimiž jsme ve vztazích. Každý vztah je tedy podporující. Může být pro nás velmi užitečné, když odstoupíme a podíváme se na každého v životě jako na Mistra Učitele. Nezáleží na tom, zda je to vztah milenecký, rodinný, pracovní či letmý – s tím, koho potkáme v denním životě. Každý vztah je příležitost učit se duchovní lekce a každá příležitost nám nabízí růst a moudrost, když jsme ochotni vidět své vztahy z tohoto hlediska.

 

Pokud se mění naše mysl, mění se i náš přístup k okolnímu světu a vzrůstá schopnost pochopit vše, co se děje kolem nás. Černobílé konfrontační vidění je pomalu nahrazováno schopností vidět návaznosti, příčiny i důsledky, náš horizont vnímaných událostí se rozšiřuje. Dostává se nám možností uniknout z úzké cesty, striktně ohraničené zdmi „já chci“, do rozlehlé krajiny plné rozvitých květin „já mám“. Dostává se nám pocitu nezávislosti, a tudíž i maximální volnosti a svobody. Tomuto způsobu bytí se říká být přítomen, být bdělý, vnímavý, být TADY A TEĎ.

Článek byl otištěn v časopise Phoenix 11/2012 

 

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. View more
Souhlasím
Nesouhlasím

Sdílet na Pinterestu

Sdílej