• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn
  • Buffer
Tím, jak se mění naše mysl, mění se i náš přístup k okolnímu světu a vzrůstá schopnost pochopit vše, co se děje v nás i kolem nás. Tato pozitivní proměna je prospěšná ve všech životních oblastech a obzvlášť ve vztazích.

 

Ne pro každého člověka je však přeměna vlastních postojů jednoduchá. Tedy žít vědomě v plné Lásce, která je nositelkou životodárné energie, vitality a harmonie. Proto zde máme tradiční čínskou metodu Feng Shui, která může být velmi prospěšným pomocníkem na cestě vlastní proměny. Působí jak léčivě, tak preventivně. Využívá se v případech, kdy chceme zlepšit či podpořit svou životní situaci v oblasti zdraví, prosperity, vztahů, či jen obecné spokojenosti.

 

Pomocí metody Feng Shui si můžeme navrhnout šťastný domov, zharmonizovat každý prostor, podpořit jeho možnosti a eliminovat nedostatky. Upravený a zharmonizovaný osobní či komerční prostor má na nás vliv větší, než si vůbec dokážeme představit. Proto stojí za to jej uplatňovat.

Pojďme se nyní společně podívat na harmonizaci vztahů pomocí Feng Shui v prostoru. Zaměříme se na vztahy v partnerství, rodinné, přátelské, ke všem bytostem, vztahy k přírodě, naší planetě, k celému Vesmíru a především na zdravý vztah k sobě.

 

Feng Shui v partnerském vztahu

Zde se především zaměřujeme na ložnici. Pravidla této místnosti jsou ve skutečnosti velmi jednoduchá, neboť v jednoduchosti je krása. Její harmonizace podporuje jak vztah stávající, tak očekávaný. Ložnice je v bytě či domě svatyní a dle toho bychom k ní měli přistupovat.

Základem je soukromí, proto není tato místnost vhodná jako průchozí. Pouze na balkon či terasu.

Ložnici využíváme tedy jen pro sebe. Pro další členy rodiny, přátele, domácí mazlíčky a v nejlepším případě i pro úklidovou službu je tabu. Výjimkou jsou novorozenci a děti asi do tří let věku, kteří ložnici sdílí společně s rodiči.

Totéž platí i o dekoracích.

Připomínám, že se nyní zaměřujeme na podporu harmonického vztahu stávajícího, či vztahu očekávaného, neboť je Feng Shui komunikace s Univerzem skrze symboly, který my dáváme Vesmíru najevo, co očekáváme. Člověk, který touží po samotě, si svůj prostor vytváří dle vlastních představ. Další výjimkou pravidel Feng Shui na podporu partnerství v ložnici mohou být individuální situace a podmínky, se kterými pracujeme dle daných možností.

Harmonizace partnerství v ložnici má však svá daná, za mnoho let ověřená pravidla, a tím je vyzařování radosti a pospolitosti páru v podobě fotografie nebo obrázku, který má v ložnici své čestné místo v pravém rohu ode dveří.

Další důležitou složkou je výmalba, odstín, správná barva nebo vzorek tapety či závěsů.

Místnost má dostatek místa a minimální úložné prostory, které nejsou vůbec vhodné pod postelí.

Doporučuji kvalitní postel na nožkách s plným čelem, ke které mají oba partneři stejný přístup.

Dále je důležité umístění ložnice v bytě a stejně tak správná dispozice lůžka.

Je toho na podporu vztahu v ložnici mnohem více. Nesmíme však zapomenout také na harmonizaci dalších výše vyjmenovaných vztahů. Zde platí zviditelnění vstupu do obývacího pokoje nebo do jídelny. Záleží na nás, kterou část vnímáme jako společenskou. Celkově nám pomáhá znalost vlastního půdorysu, propojení světových stran s danou místností, kontrola geopatogenních zón, eliminace elektrosmogu a psychosomatických zátěží.

Důležité je rovněž, jak na nás působí okolí domu z vnějšku dovnitř. I s tímto se dá pracovat, neboť nám Feng Shui nabízí celou řadu nápravných, léčebných možností. Je jakousi celostní medicínou, která uzdravuje prostor a člověka. Ten se cítí lépe, uvolněně, více a plně svůj život prožívá.

Je rovněž důležité si uvědomit, že je náš domov živý, a proto je třeba k němu přistupovat jako k živé bytosti. Pokud máme obývací pokoj nebo jídelnu jakkoliv oslabenou, je prospěšné je posílit stejně jako naše svaly. Pokud je neposilujeme, jsou slabé a špatně nás nesou. Stabilitu prostoru podpoříme vědomým přístupem, pravidelnou údržbou, dostatkem světla a čistého vzduchu.

Jídelní nebo konferenční stůl zharmonizujeme svíčkou, květinou uprostřed a dbáme na správné rozmístění židlí nebo křesel tak, aby uzavíraly pomyslný kruh. I zde hraje velkou roli výběr barev a dekorací.

Zdravá a čistá Láska k sobě sama přináší plody ovoce harmonie ve všech vztazích, proto se velmi vyplatí ji rozvíjet. Zde nám pomáhá podpora Thaj Čchi v prostoru, což je vlastně střed půdorysu (srdce), které pulzuje. Tento prostor odráží prázdný prostor, ze kterého vznikl Vesmír. Známe jej například ze symbolu OM, nebo květu života.

Je ušlechtilé se opět vrátit k tichu a prázdnu ve svém nitru, které vnímáme jako chrám. Jen v tomto tichu můžeme vnímat božství – esenci života, která vstupuje a proudí skrze nás a my ji ctíme a chráníme jako Dar. Toto je jediná zodpovědná cesta k opravdové samostatnosti, svobodě a harmonii. V této plnosti necháváme proudit Světlo skrze nás a chápeme vše, co bylo pro nás dříve nepochopitelné. Jsme jako květina vykvetlá do krásy, která se nedá popsat slovy. Jsme magnet, který přitahuje naplněné, čisté vztahy a žijeme každý okamžik na výsluní celým svým tělem i duší. Feng Shui není jen systém a metoda, ale i způsob existence. Proto stojí za to jej uplatňovat a žít podle něj.

 

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. View more
Souhlasím
Nesouhlasím

Sdílet na Pinterestu

Sdílej