TRADIČNÍ JÓGA

PROPOJENÍ TĚLA A DUŠE

* Skupiny * Páry * Jednotlivci

 

Sjednoťte své tělo, ducha i mysl a nechte se unášet krásou a předností pohybu jógových ásan

 

TRADIČNÍ JÓGA

Lekce jógy je určena pro začátečníky, případně pro ty, kteří se k józe rozhodli vrátit po delší přestávce. Především je určena pro klienty, kteří jsou fyzicky unaveni a psychicky vyčerpaní. Nevyváženost v životě jedinců vzniká díky technicky orientované době, ve které stále více ztrácí příležitost pro přirozený a zdravý pohyb. Po mnoho generací lidé žili a pracovali venku s využitím svých fyzických sil a byli ušetřeni současných civilizačních chorob. Mnoho z vás si tuto problematiku uvědomuje a snaží se tělo protáhnout alespoň jednou za čas například v posilovně, aerobic, dynamická jóga a podobně, kde se nemá možnost dostavit potřebný efekt. Důvodem je nepravidelnost, přetažení, či nesprávné dýchání.

Tradiční jóga nabízí pestrou škálu cvičení, kterými lze docílit zdraví tělesné, duševní a sociální. Dále pak je to seberealizace a uskutečnění Božského v nás. Těchto cílů dosáhneme Láskou a pomáháním všem bytostem, úctou k životu, ochranou přírody a životního prostředí, mírumilovným rozpoložením mysli, plnohodnotnou vegetariánskou stravou, čistými myšlenkami a pozitivním způsobem života, tělesným, duševním a duchovním cvičením, tolerancí vůči všem národům, kulturám a náboženstvím.

Předmětem cvičení je uvědomění si sebe sama v přítomném okamžiku pomocí správného dýchání, vyváženého protažení, motivujících slov a příkladů.

HODINA TRADIČNÍ JÓGY

Pro zachování, nebo obnovení zdraví provádíme průpravná cvičení, ásány, dechová cvičení (pránájáma) a relaxační techniky. Hodina o devadesáti minutách je vedena klasickým způsobem a skládá se ze čtyř částí:

ÚVODNÍ RELAXACE

Úvodní relaxace je zaměřena na celkové zklidnění, přeladění a nasměrování pozornosti na jógu.

PRŮPRAVNÁ CVIČENÍ

Průpravná cvičení vedoucí k prohřátí a rozhýbání hlavních kloubů a svalů. V průběhu celé lekce připomínám pozornost k dechu, který nám výrazně pomáhá při práci s tělem. Po rozcvičení paží a nohou směruje cvičení na uvolnění páteře, které se v ásánách prohlubuje.

ÁSÁNY

Ásány provádíme nenásilně, s vnímavostí vůči sobě a nesoutěživostí. Předpokládám, že je Vaše zdatnost různá, proto v ásánách nabízím snadnější polohy. Rovněž  pracuji s mentální představou pozice těla.

ZÁVĚREČNÁ RELAXACE

Závěrečná relaxace se koncentruje na dech, vede k uvědomění celkové uvolněnosti těla, dechu a mysli.

PROSTORY PRO CVIČENÍ JÓGY

Láskyplné a bezpečné prostředí

  • Sálek s dubovou podlahou a krbem v komplexu VITAL PENZION s nádherným výhledem do zahradního parku, vinohradů a lužních lesů.
  • Palouček v našem zahradním parku obklopen stromy, bambusy, voňavými keři a květinami se spousty motýlů.
  • Při cvičení jak uvnitř, tak venku můžete pozorovat kroužení dravých ptáků, kteří zde pobývají celoročně díky dokonalým podmínkám Pálavy.
  • Pozorováním jejich letu se lépe uvolníte, odlehčíte a propojíte s dokonalostí přírody – doslova s ní splynete.

 

PŘÍPRAVA NA CVIČENÍ TRADIČNÍ JÓGY

  • 1h – 3h před cvičením na lačno
  • Karimatka, deka, polštářek
  • Odložte šperky, hodinky, opasky
  • Pohodlné oblečení s možností snadného pohybu
  • Cvičení v ponožkách, nebo na boso
  • Kontraindikace hlaste prosím před zahájením

Cena: 1500Kč/ 90 min

Ke cvičení tradiční jógy přistupuji s citem a laskavostí.

Těším se na setkání, Iva Matyášová

Tradiční joga
Joga Vital penzion
Joga Pálava
Vital Penzion Pálava Iva Matyášová
Joga kralovske Feng Shui
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. View more
Souhlasím
Nesouhlasím

Sdílet na Pinterestu

Sdílej