Poselství paní Jarmily Tomáškové

///Poselství paní Jarmily Tomáškové

Poselství paní Jarmily Tomáškové

V zimním období v roce 2007 vykonávala má dcera Markétka v rámci zdravotnické školy praxi v brněnském Hospici sv. Alžběty. Jedna z jejích klientek byla paní Jarmila Tomášková, která trpěla více než 14 let vzácným chronickým onemocněním, které se nazývá amyotrofická laterální skleróza (ALS).

Je to onemocnění nervů, při kterém dochází ke snižování svalové síly a úbytku svalové hmoty. Obvykle toto onemocnění probíhá dosti rychle a končí ztrátou soběstačnosti a úplnou invaliditou. Člověk se často nemoci odevzdá a jen trpělivě vyčkává svého konce. Lékař není všemocný, ale tělo má obrovskou schopnost si pomoci samo, schopnost, která bývá hodně podceňována.

Paní Tomášková se nedívala na svou nemoc jako na nějaké příkoří, které se jí stalo, ale jako na cestu, která je poněkud jiná, mnohdy i bohatší než za úplného zdraví.

V oddálení nemohoucnosti jí tehdy pomohl osobitý kladný přístup k nemoci i k životu a v té době napsala zajímavé postřehy ze života o tom, co cítí a vnímá. Některé z nich věnovala mé dceři. Věděla jsem již tehdy, že tyto důležité informace nesmí zůstat v šuplíku. Nyní nadešel čas, kdy jsem se rozhodla poselství paní Tomáškové zveřejnit a obohatit jimi i ostatní.

Potřebovala jsem samozřejmě její souhlas, ale toho se mi již nedostalo. Paní Jarmila Tomášková zemřela po dlouhé těžké nemoci dne 31. 1. 2008. Laskavého souhlasu o zveřejnění poselství se mi dostalo od manžela zemřelé, pana Tomáška.

Paní Tomášková nám všem s láskou sděluje:

Nic není tak zlé, jak vypadá. Především na nás záleží, jaký osud si zvolíme a jakou cestou se dáme. I když se nám zrovna nedaří, aktivním přístupem můžeme mnohé změnit či zmírnit. Optimismus, radost ze života, z každé maličkosti všedního dne a opomíjení nezdarů, starostí a problémů, zvláště pak těch, které nemůžeme ovlivnit. Dělat radost druhým a co nejvíce jim pomáhat je nejdůležitější smysl života. Být někomu prospěšný jen tak, nesobecky, a nečekat odměnu. Nezaměřovat se jen na svoje bolístky a trápení, být k druhým otevřený a být tu pro ně. To jsou hesla, která nás odpoutají od sebestředného pohledu na svět a pomohou nám překonávat vlastní krize.

Další zajímavé myšlenky najdete v následných článcích.

2019-01-16T10:31:51+00:00Prosinec 2017|Transformace|

About the Author:

Metodě Feng Shui se profesně věnuji od r. 2005. Zaměřuji se na prostor, osobní, duchovní a tělesný rozvoj člověka. Provádím komplexní diagnostiku obytných prostor, pomáhám lidem řešit těžké životní situace a firmám najít klíč k úspěchu. Díky vlastní hluboké transformaci, studiu posvátných nauk, pochopení souvislostí, následně osobní a tělesné proměně jsem specialistkou na uzdravení čehokoliv, co ve Vašem životě narušuje harmonii a radost. Těším se na setkání s Vámi. Iva Matyášová - maminka tří dětí, poradkyně a lektorka Feng Shui, spisovatelka, terapeutka, šamanka.
Změna hesla
Prosím zadejte svůj email. Nové heslo obdržíte emailem.