Lotos

Lotos je leknínovitá rostlina (latinsky Nelumbo nucifera, též Nelumbium speciosum). Jeho obraz je symbolem center vědomí v lidském těle (čaker).

Kruhový list lotosu je symbolem nepřipoutanosti. Jako tento list plave na vodě, aniž by se celý ponořil, stejně tak může duchovně založený člověk žít ve světě a zůstat světem nedotčen, tedy existovat „ve světě“ a nebýt „světským“ člověkem (Rámak-rišna).

Z hlediska ikonografie je lotos symbolem krásy, čistoty a svatosti. 

V buddhismu je lotos symbolem pravého bytí člověka, jež zůstává v podstatě neposkvrněné bahnem světa a nevěděním a projevuje se prostřednictvím osvícení (bódhi). V ikonografii představuje jednu z podob Buddhova trůnu.

2019-01-16T10:31:53+00:00Říjen 2017|Transformace|

About the Author:

Metodě Feng Shui se profesně věnuji od r. 2005. Zaměřuji se na prostor, osobní, duchovní a tělesný rozvoj člověka. Provádím komplexní diagnostiku obytných prostor, pomáhám lidem řešit těžké životní situace a firmám najít klíč k úspěchu. Díky vlastní hluboké transformaci, studiu posvátných nauk, pochopení souvislostí, následně osobní a tělesné proměně jsem specialistkou na uzdravení čehokoliv, co ve Vašem životě narušuje harmonii a radost. Těším se na setkání s Vámi. Iva Matyášová - maminka tří dětí, poradkyně a lektorka Feng Shui, spisovatelka, terapeutka, šamanka.
Změna hesla
Prosím zadejte svůj email. Nové heslo obdržíte emailem.